17.11.2013

Найпопулярніші помешкання у Львові — кавалерки

У місті Львові збереглася велика кількість будинків, побудованих ще в 18-19 століттях. В середині цих будівель відсутні великі розкішні квартири. Складаються вони з невеликих кімнат площею 17-22 кв.м., але без коридора, кухні і туалета. Це так звані квартири-кавалерки, у яких мешкали наймані працівники, або покоївки багатих хазяїв.

Останнім часом попит на такі помешкання зріс. За першу половину 2013 року із усіх проданих у Львові квартир 30% — це кавалерки. Вони й популярні тому, що не дорогі. Раніше їх купували самотні люди або холостяки, адже вони могли обходитись без особливих зручностей. Ще одна категорія, це незаможні родини, у яких на сучаснішу квартиру просто не вистачає коштів. Та деякі підприємливі люди вчасно зорієнтувавшись, вирішили купувати таке житло для здачі в аренду. І аж ніяк не прогадали, тому що понад мільйон туристів кожного року є гостями міста. Вони приїжджають на вихідні або на декілька днів і єдине, що їм необхідно – це десь переночувати. Кухня нікому не потрібна, адже людина весь день знаходиться в місті, на екскурсіях і перекусити можна в любій кав’ярні.

Львівський маклер Ольга Пась має багато клієнтів, які купивши таке помешкання, заробляють, здаючи їх в найм. Один з них купив кавалерку за 14 тисяч доларів. Звичайно, за таку ціну можна купити лише одну бетонну коробку. Та він приклав необхідні зусилля, відділив гіпсокартоном місце для душової і туалету, встановив опалення і гарячу воду та ще й придбав по мінімуму необхідні меблі. Навіть вклавши додаткові кошти, він цю квартиру окупив за три роки, а ще через такий же проміжок часу цей львів’янин придбав ще одне таке помешкання.

Найдорожчі квартири в центрі міста, та чим далі від площі Ринок, то вони дешевіють. Та що цікаво – гостям міста не дуже подобається знаходитись десь на околиці. Навпаки, винаймають кавалерку з видом на міські ратуші та ще й з балконом.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*