30.11.2012

На семінарі у Львові з представниками Польщі обговорювали боротьбу з торгівлі людьми

Про українсько-польську співпрацю на семінарі, який відбувся у Львові 20-22 листопада 2012 року, йшлося про запобігання випадкам торгівлею людьми.

Метою проведення семінару «Взаємодія України з Республікою Польща у боротьбі з торгівлею людьми» є тісна співпраця та налагодження стосунків з державними інституціями, неурядовими організаціями а також з правоохоронними органами і можливість надавати допомогу та захищати права тим особам, які у галузі торгівлі людьми постраждали.

Учасниками семінару стали працівники відділу боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми, представники управлінь МВС та поліцейських з Польщі, що працюють у відділі кримінальної поліції, з тієї ж сфери торгівлі людьми та представники Львівської облдержадміністрації, що займаються питаннями сім’ї та молоді.

Начальником управління з питань сім’ї та молоді Львівської ОДА Анатолієм Ігнатовичем у процесі семінару було презентовано діяльність координаційної ради, що діє при обласній державній адміністрації Львова, з питань сімейної політики.

Інші учасники заходу також мали змогу поділитися одним із кращих досвідів як з української так і з польської сторони, як ефективно підвищити рівень своєї діяльності. При обласних в Україні, та воєводських у Польщі, державних адміністраціях, створені перспективні дорадчі органи, що складаються з Координаційної Ради та їх робочих груп. Ними розробляються профілактичні програми з метою застереження та надання постраждалим допомоги. Такі організації позитивно впливають на регіональну соціальну політику.

Основними організаторами такого заходу стали громадські організації з України — Західноукраїнський центр “Жіночі перспективи” та з Польщі -Ла Страда-Польща, Міністерство внутрішніх справ Польщі, від Львівської ОДА -управління з питань сім’ї та молоді.

Із довідки:

Для обох держав (України та Польщі), проблема з торгівлі людьми є дуже актуальна на даний час. Людська торгівля включає у себе використання праці примусового характеру, сексуального рабства, примушення жебракувати та інші форми примусової експлуатації. З 1991 року, за даними Міжнародної міграційної служби, за кордоном з українців вже постраждало більше 120000 чоловік, а 14% постраждали від такого злочину у Польській державі.

Нині в Україні створений та затверджений Національний механізм взаємодопомоги суб’єктів проти торгівлі людським чинником, що регулюється Законом України від 20.09.2011 «Про протидію торгівлі людьми». Головною метою такою взаємодії є виявлення, ідентифікація, перенаправлення до необхідних органів та за необхідністю надання відповідної допомоги тим особам, які постраждали у результаті торгівлі людьми.

 

 

 

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*