28.03.2014

На Львівщині продається старовинний костел

Будівлю костелу, що знаходиться на Львівщині, продають на цеглу. Як виявилося, він нікому не потрібен вже на протязі багатьох років. Іще за часів Радянського Союзу у цій будівлі займалися виготовленням ковбаси. Всередині костелу навіть облаштували туалети. За часів незалежності України будівля костелу знаходиться у приватній власності, але пустує вже біля двох десятиріч. І лише зараз почали говорити про те, що не заважатиме нарешті розпочати реконструкцію. В одному із інтернет-магазинів у Камянці-Бузькій у розділі об’яв з нерухомості на одній сторінці з об’явами про продаж квартир, дач та інших споруд можна побачити зовсім незвичайне оголошення.

У ньому йдеться про ще, щ на продаж виставлена культова старовинна споруда, що має більше 200 років. Неприємно вражає, що споруду пропонують розібрати на цеглу, вартість кожної з цеглин оцінюють у шість гривень. Хочемо зазначити, що власник цієї будівлі подібну інформацію не підтвердив, але подібні оголошення були помічені ще на декількох сайтах. Приміщення колишнього костелу було у 2006 році придбане одним із підприємців, який є власником мережі продуктових магазинів, на аукціоні у кооперативної спілки. Журналісти намагалися знайти із власником контакт, але ні в телефонному режимі, ні при особистій зустрічі це зробити спочатку не вдавалося.

Лише згодом він зателефонував сам та надав пояснення, що купував він взагалі не костел, а ковбасний цех у Львівській області. За його словами, про те,що у цій будівлі знаходився храм, він дізнався зовсім нещодавно від чужих людей. Як відомо з історичних документів, костел Святого Духа був відкритий з кінця ХІХ століття і до 1939 року, після чого храм був перетворений на ковбасний цех. Офіційно ця будівля не є історичною пам’яткою. На даний момент власник будівлі готовий виставити на продаж рам за тією ціною, яку він сам за нього сплатив. Але чи потрібна напівзруйнована споруда новому власнику – покаже час.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*