06.01.2013

На 2013 рік обласний бюджет Львівщини збільшився

На 26,8% обласний бюджет Львівщини на 2013 рік збільшився проти 2012 року.

На 2013 рік обсяг доходів і видатків обласного бюджету Львівської області становить 5 мільярдів 448,5 млн грн., що на 26,8% або на 1 млрд 152,3 млн грн. більше затвердженого на 2012 рік.

Соціальні видатки залишаються стабільними. Обсяги видатків на оплату праці

бюджетних працівників становлять 1218 грн на місяць з урахуванням передбаченого законом збільшення мінімального розміру заробітної плати. На 10% збільшено обсяг видатків на оплату комунальних послуг та енергоносії. Інші видатки передбачені з урахуванням інфляційних процесів.

Доходна частина бюджету без трансфертів з дербюджету на 2013 рік визначено в сумі 1 мільярд 32,6 млн грн, в тому числі надходження податків і неподаткових платежів до загального фонду – 913,7 млн грн, що більше на 52 млн грн або 6% одержаних за очікуваними даними 2012 року. Заплановане надходження трансфертів (дотацій і субвенцій).

По видаткам найбільшу частку складають витрати на соціальний захист населення з урахуванням субвенцій з державного бюджету — 3 мільярди 143,4млн грн.; на охорону здоров’я — 992 млн грн.; на освіту — 809,4 млн грн..

Обсяг видатків на реалізацію регіональних програм збільшено порівняно з 2012 роком на 20,4% або на 20,7 млн. грн. На виконання Програми розвитку освіти Львівської області затверджено 16,2 млн грн. З урахуванням цих коштів здійснюватимуться заходи для розвитку обдарованої учнівської молоді, науковців, студентів, зміцнення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів; модернізації комп’ютерної бази навчальних закладів; забезпечення психолого-медико-педагогічних консультацій корекційним обладнанням та дидактичними матеріалами; поповнення бібліотечних фондів шкільних бібліотек та інше.

На охорону здоров’я виділено 141,7 млн грн. За рахунок цих коштів будуть виконуватися норми Закону України „Про екстрену медичну допомогу”, а також близько 1,5 млн грн. підуть на поліпшення умов оплати праці молодших медичних працівників, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз.

Також врахували субвенцію з держбюджету для бюджету Львівщини на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування громадян з гіпертонічною хворобою, лікарських засобів для інгаляційної анестезії, витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я, придбання медикаментів для швидкої медичної допомоги.

Видатки, що пов’язані з утриманням бюджетних установ на капітальний ремонт приміщень, придбання обладнання і предметів довгострокового користування скаладають 33,5 млн гривень.

Також збільшені видатки на культуру і мистецтво, фізичну культуру і спорт, на реалізацію програм у сільському і лісовому господарстві, реалізацію інших програм, пов’язаних з економічною діяльністю та інвестиційним спрямуванням.

На здійснення заходів з виконання державних і регіональних програм за рахунок коштів субвенцій державного та обласного бюджетів видатки бюджетам міст і районів заплановані в сумі 3 мільярди 170,7 млн гривень. Зокрема це виплата допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*