02.03.2015

Музейна екскурсія для незрячих відвідувачів

27 лютого у Львівському історичному музеї відбулась екскурсія для незрячих людей, на якій відвідувачі ознайомлювались із музейними скульптурами.

Бажаючих відвідувачів із вадами зору в музей було 12 осіб. Вони змогли ознайомитись не лише цікавою розповіддю екскурсовода, але й «оглянули» за допомогою дотиків виставлені експонати.

Зазвичай торкатись музейних експонатів строго забороняється, проте для незрячих відвідувачів був зроблений виняток. Для того, аби своїми дотиками не завдати шкоди скульптурам, кожен відвідувач отримав спеціальні рукавички.

В музеї ще ніколи не проводились екскурсії для незрячих людей, зараз перейняли новий досвід у польських партнерів. Науковці музею стверджують, що трохи важко було проводити таку екскурсію, проте з часом сподіваються на набуття навиків та необхідної методики у проведенні.

Без тактильних відчуттів, просто прослухавши коротку розповідь важко уявити скульптуру та її історію. Інваліди дуже задоволені новими можливостями, оскільки вони особливо відчувають брак інформації.

Також екскурсоводи намагаються подавати інформацію інвалідам із вадами зору без використання незнайомих термінів, оскільки побачити і зрозуміти їх таким відвідувачам надзвичайно складно.

Після проведеної екскурсії інвалідів із вадами зору запросили на майстер-клас, на якому вони пробували відтворювати «побачені» скульптури за допомогою глини.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*