27.03.2013

Міжнародний день театру відзначатиме Львівщина

27 березня з нагоди відзначення Міжнародного дня театру театральні колективи Львівщини презентуватимуть своїм численним шанувальникам сценічні вистави та прем’єри сценічних постановок,- про це повідомила директор департаменту з питань культури, охорони культурної спадщини та культурних цінностей облдержадміністрації Наталія Гамкало.

27 березня 2013 року о 18.00 год. у м.Дрогобичі Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Ю.Дрогобича представить прем’єрну постановку “Сто тисяч” І.Карпенка-Карого.

Українська класична драматургія притаманна репертуарній політиці даного колективу. Трагікомічну постать основного персонажу — Герасима Калитки — втілить на сцені театру народний артист України Адам Цибульський.

Талановитому акторові властиве гармонійне цілісне розкриття психології різнопланових сценічних постатей. Вистава підсилюється “живою народною музикою” у виконанні оркестру театру. Режисер-постановник вистави – Олександр Король, сценографія – Ярослава Даниліва, художник з костюмів – Тетяна Імшенецька.

У м.Львові в цей же день на сцені Львівського драматичного театру імені Лесі Українки відбудеться прем’єра вистави: «Анатомія Театру» за мотивами нарису Карела Чапека «Як ставиться п’єса».

Постановники дадуть можливість глядачам спостерігати за пристрастями на сцені під час вистави, дізнатися, що відбувається за лаштунками: як актори готуються до виходу на сцену, як монтуються декорації, як в дивній істериці бігають туди-сюди працівники театру, щоб тільки чогось не забути, не загубити, не пропустити чи не втратити. Глядач порине у стихію підготовки до народження витвору мистецтва.

Досі український глядач не мав можливості бачити знаменитий нарис Карела Чапека «Як ставиться п’єса». Отож львів’яни та гості міста стануть першими її глядачами. Також дирекція театру дасть можливість в цей святковий день переглянуть виставу безоплатно “студентам, які закохані у Театр”. Режисер-постановник вистави – художній керівник театру, заслужена артистка України Людмила Колосович, художник-постановник – Наталія Руденко-Краєвська, хореограф-постановник – Наталія Каспшишак.

Окрім прем’єрних сценічний постановок, театри Львівщини запропонують глядачам і вистави зі свого репертуару.

Львівський академічний духовний театр “Воскресіння” відзначатиме свято напередодні. 26 березня о 18.00 год. відбудеться оголошення переможців опитування серед глядачів на кращу виставу театру, кращого актора та актриси. Після цього відбудеться перегляд вистави “Провінційні анекдоти” О.Вампілова.

Національний академічний український драматичний театр ім.М.Заньковецької підготував своїм шанувальникам виставу “Блакитна троянда” Лесі Українки на великій сцені (поч. о 18.00 год.) та “Божевільна” на камерній сцені (поч. о 16.00 год.).

27 березня о 15.00 год. на сцені Першого українського театру для дітей та юнацтва відбудеться вистава “Олівер Твіст”.

В цей же день, Львівський академічний молодіжний театр ім.Л.Курбаса о 19.00 год. презентуватиме виставу “Амнезія, або Маленькі подружні злочини”.

На виїзді у м.Львові та м.Трускавець Львівський академічний обласний театр ляльок та Львівський театр естрадних мініатюр “І люди, і ляльки” потішатимуть своїх маленьких глядачів виставами.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*