24.03.2014

Мешканці обурені цінами на квартири в гуртожитку Львівського аграрного університету

Журналістам стало відомо, що майже 2 тисячі гривень працівники змушені платити за дуже маленькі кімнати у гуртожитку. Мешканці почали скаржитися, оскільки вони проживають в цих кімнатах близько двадцяти років і вважають суму, яку вимагає у них бухгалтерія, невиправдано високою. Декілька десятків років тому на цьому місці були розташовані складські приміщення. За словами працівників, у той час, коли вони тут оселилися, всю територію облаштовували за власні кошти. Саме по цій причині вони є обурені новими розцінками за квартплату.

Один з мешканців гуртожитку нарікає, що він із дружиною є пенсіонерами та мають категорію ветеранів праці. І ніхто з керівництва не звертає на це жодної уваги. Більшість з мешканців не мають матеріальної змоги платити щомісячно за житло настільки велику суму, адже середня заробітна платня становить лише 1300 грн. Слідуючи правилам гуртожитку, всі боржники мають виселитися. Адміністрація гуртожитку стверджує, що такі суми є цілком законними, оскільки ті кошти, які виділяє держава на гуртожитки, є мізерними. Проректор із фінансово-економічної роботи ЛНАУ Галина Козлова зазначила, що державний бюджет не виділяє коштів. Журналісти вирішили дізнатися у ріелторів умовами квартир, які можна орендувати на місяць за 2 тисячі гривень.

Як стало відомо, за ці немалі гроші можна орендувати помешкання, укомплектоване меблями, у Шевченківському районі Львову. Як відомо, цей район знаходиться неподалік від центру міста. Якщо порівняти гуртожиток у Дублянах і квартиру у центрі Львову, стає зрозуміло, що така вартість оплати гуртожитку суттєво завищеною. Юристи стали на захист мешканців гуртожитку, оскільки, згідно закону, квадратний метр у гуртожитках України має коштувати приблизно 76 коп. Тобто, за одну кімнату мешканець має сплачувати приблизно 300 грн на місяць. Юристи радять усім мешканцям цього гуртожитку звернутися до них, щоб подати відповідну заяву.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*