09.03.2014

Львів’яни хором читали «Заповіт»

Сьогодні свій 20-річний ювілей святкує Тарас Шевченко. Так, саме святкує, оскільки більшість українців вважає, що ця постать для нашої країни не вмируща. Аби вшанувати пам’ять Великого кобзаря, сьогодні активісти Євромайдану читали вголос вірші видатного поета. Але перед тим, як зробити це, неподалік від книгарні НТШ відбулось урочисте відкриття таблички «Проспект академіка Тараса Шевченка». На думку фахівців, письменник дійсно мав таке звання у складі Петербурзької академії наук.

Також перед громадою виступив Андрій Садовий. Як зазначив мер Львова, Тарас Шевченко боровся за свободу українського народу, оскільки сам відчував себе мирною людиною. До того ж він не був кріпаком, оскільки раби апріорі не можуть бути одними з найкращих педагогів світу. До того ж, він мав честь спілкуватись з видатними митцями із різних галузей. І лише мирній людині властиво писати такі рядки, більшість із яких виявились пророчими. Тому Тараса Григоровича сміливо можна вважати філософом.

Що стосується «Кобзаря», то він є тим самим носії інформації, яка передається із покоління в покоління. І це не лише збірник віршів, а вічна книга, адже вона змогла пережити скрутні часи, тому у неї велике не лише минуле, а й майбутнє.

Після цьому громада хором почала читати поезії Шевченка. Звичайно, найбільша увага була приділена найвідомішим віршам. Кульмінацією масштабного заходу став момент, коли громада читала «Заповіт» на декількох мовах. Окрім українських рядків, звучали вислови азербайджанською, білоруською, вірменською, французькою, російською та багатьма іншими мовами. Звичайно, за весь період своєї діяльності поету не вдалося побувати далеко не у всіх країнах, про які він мріяв, але не дивлячись на це, його поезію знає чи не весь світ.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*