21.05.2013

Львів’яни вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Щорічно українці згадують жертв політичних репресій. 2013 року День пам’яті припав на неділю 19 травня.

У Львові по особливому ставляться до цього дня. Керівництво міста, представники громадських організацій та пересічні львів’яни завжди приносять квіти до пам’ятника жертв комуністичних репресій та проводять панахиду. Таким чином ушанували пам’ять загиблих і цього року, повідомляє прес-служба ЛМР.

«Сьогодні ми згадуємо і вшановуємо пам’ять жертв політичних репресій та політв’язнів. Необхідно пояснити нашим дітям, що половина з цих людей не опинилася б в такій жахливій ситуації, якщо б видала свого товариша, якщо б підписала необхідні документи, якщо б сховала свою вишиванку подалі від очей катів. Або якщо б просто змовчала в потрібну хвилину. Проте у цих людей була гідність, ведика гідність. Сьогодні, згадуючи жертв, треба додати, що навіть мізерні їхні вчинки — це подвиг. Тому вони не просто жертви, вони справжні герої. Слава — героям», – висловився Василь Косів, заступник міського голови з гуманітарних питань.

Слід нагадати, що у Львові проживає багато людей, які у різні періоди особисто брали участь в протистоянні з тодішньою владою. Зокрема, у реєстрі соцзахисту Львівської міськради перебуває приблизно 2 тисячі осіб, які були засуджені та репресовані за необґрунтованими причинами, також числиться 417 осіб, які були заслані та вислані з постійного місця проживання, зазнали тиранії інваліди війни (безпосередньо і представники УПА), а також 85 вдів ветеранів бойових дій УПА.

«Сьогодні українці відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. Саме з 1920 року проти України почалися репресії і тривали вони дуже довго. Ми не маємо права забувати, що ми – українці! Ми не повинні нікому кланятись. На сьогоднішній день у нас є неточні дані, але якщо б ми попрацювали з архівами, то за 77 років існування радянської влади мінімум 37 млн українців було знищено. Кожній дитині з дитячого садка необхідно прививати цю справжню історію. Інакше українці не виживуть», – зазначив Петро Франко, голова товариства політв’язнів і репресованих.

2 комментария

  1. Ірина Суханова

    Якщо порівнювати, то сьогодні ми теж переживаємо репресії, причому це стосується не лише Львівського регіону

  2. Косарь

    Очень жаль этих людей, которым пришлось натерпеться в свое время от советской власти

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*