28.02.2014

Львів’яни не підтримують знесення радянських пам’ятників

У Львові розповсюджуються чутки про знесення Монумента Слави, що знаходиться на вул.. Стрийській. Він уявляє собою пам’ятник радянській жінці та солдату. Висота монумента сягає кільканадцяти метрів. Кажуть, що знесення пам’ятника має відбутися найближчим часом. Своє місце демонтований монумент знайде у музеї під назвою «Територія терору», який планують створити у Львові. Також туди мають перенести усі пам’ятники радянських часів. Ініціатори демонтажу вважають, що їм у Львові не місце.

Але члени УДАРу вважають, що такі дії у найближчий час є недоречними. Взагалі вони вважають правильною саму ідею створення музею «Територія терору», оскільки він може стати європейським прикладом відношення людей до історичної тоталітарної спадщини. Однак у той час, коли ситуація у країні є дуже нестабільною, коли від Заходу до Сходу чути сепаратистські заклики, відкриття такого музею може дорого коштувати. Це є дуже необачнім кроком, який лише поглибить конфлікт, який і без того набирає обертів в Україні.

Хочемо нагадати, що, коли стало відомо про знесення пам’ятника Кутузову у Бродовському районі на Львівщині, це викликало дуже негативний резонанс. Тож ризикувати і провокувати конфлікт саме зараз є дуже необачним. На даний момент члени УДАРу закликають людей до створення муніципальних дружин в місті для захисту пам’ятників від руйнування вандалами, оскільки створення музею ще не планується, а лише обговорюється.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*