20.03.2013

«Львівводоканал» підрахував реальні втрати води

Реальні втрати води за підрахунками «Львівводоканалу» сягають 58 %.

За повідомленням прес-служби Львівської міської ради, у «Львівводоканалі» триває процес реформування, налагодження обліку води та пошук втрат.

Водоканал у 2011 р. фіксував 34% втрат води. Для того, щоб визначити, які ж реальні втрати, були поставлені лічильники у селах депресійної лійки. До 2012 р. ці села були необліковані і за звітами споживали 1,5 млн. кубометрів води у місяць – близько половини, що споживає Львів. Коли були встановлені лічильники, то побачили лише 400 тис. кубометрів – що втричі менше. Власне за рахунок цієї різниці й зріс розмір фактичних втрат води до 58%. Натомість депутати трактують ріст втрат як безгосподарність. Насправді ж ми просто з’ясували реальний стан справ.

Степан Пакіж — в.о.директора ЛМКП «Львівводоканал» зазначив, що, крок за кроком, планомірно, «Львівводоканал» налагоджує чіткий облік води. У минулому році за кошти підприємства встановили лічильники на насосних станціях вході у місто. По розрахунках підприємства кількість аварій на міських водогонах зменшилася вдвічі, втрати води від витоків зараз є не більше 5%».

Заступник директора ЛМКП «Львівводоканал» Дмитро Ванькович зазначає, якщо кількість витоків скоротилася, тоді де ж зникає вода? Ми зробили експеримент – встановили будинкові лічильники на Сихові. Різниця між показами будинкового лічильника та сумою квартирних лічильників сягає 30%. Це неточність лічильників, крадіжки, використання води на потреби прибирання будинку тощо. Які б не були причини, результат один: вартість цієї води ніхто не відшкодовує. За підрахунками у межах цілого міста у житловому фонді щомісяця втрачається до 400 тис. кубометрів води, а це близько 2,4 млн грн. Це колосальні збитки. Ми звернулися до депутатів з проханням затвердити механізм відшкодування таких втрат для Водоканалу.

Степан Пакіж говорить, що його нещодавно звинуватили депутати у зловживаннях, посилаючись на зростання втрат води на підприємстві та результати перевірки КРУ. Однак перевірка відбувалася за період 2011 року. У цей час у Водоканалі був інший керівник. Водночас депутати лукавлять, бо роблять наголос лише на сумі фінансових порушень, але не вказуючи їх причини. Насправді ж виявлені недоліки стосуються обліку споживання води у селах депресійних лійок. Тобто тут не йдеться про гроші та зловживання. Прокуратура це заслухала і взяла до уваги пояснення. На його думку, депутати недосконало вивчили документи, що стосуються піднятих ними проблем. Разом з фахівцями Водоканалу Степан Пакіж ретельніше ознайомитися з оригіналами документів. Він гадає після цього їх думка докорінно зміниться.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*