26.01.2013

Львівську ОДА пікетували студенти ветеринарного університету

23 січня 2013 року близько двох десятків студентів Львівського національного університету ветмедицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького провели біля Львівської ОДА. Метою акції протесту було об’єднання свого університуту з Львівським національним аграрним університетом.

Андрій Мудрий, студент 4-го курсу, виступив організатором цієї акції. У своєму коментарі для журналістів він пояснив, що згідно з відповідним міністерським указом студентів університету ветеринарної медицини більше не існує, і всі вони стають студентами аграрного університету. Також він зазначив, що ветеринарний університет має глибокі традиції, які може втратити через таке об’єднання.

Під час пікетування студенти ВУЗу написали текст листа до керівництва держави і до голови Львівської ОДА, в якому попросили не допустити злиття двох вищих навчальних закладів.

Але ректор ветеринарного університету Василь Гунчак, який також був присутній біля Львівської ОДА під час проведення студентами пікету, журналістів запевнив, що у зв’язку з об’єднанням двох університетів, жодних поганих змін студенти не відчують. Адже, вони вчитимуться в тих самих викладачів і в тих самих аудиторіях, житимуть в тих самих гуртожитках і отримуватимуть аналогічні дипломи, на яких буде вказано, що Університет ветеринарної медицини та біотехнологій є окремими структурним підрозділом Аграрного університету.

Також, ректор Василь Гунчак запевнив, що серед викладачів у зв’язку з об’єднанням не передбачається скорочень. Хіба що невелике скорочення відбудеться на управлінській ланці — уточнив він. А сам Василь Гунчак, буде залишатися керівником свого структурного відділення, однак, хіба що, можливо, буде змінено назву посади з «ректора» на «директора».

Також за його словами, таке об’єднання дасть змогу створити у Львові науково-дослідний центр європейського зразка.

Присутній на пікетуванні заступник начальника департаменту освіти і науки Львівської ОДА Роман Бабій висловили переконання, що студенти проводять пікет у зв’язку з тим, що до них не була належним чином донесена інформація про те, як і навіщо відбувається об’єднання вишів.

Але самі студенти планують пікетувати та протестувати і надалі. За словами Андрія Мудрого, на 29 січня планується хода від Університету до Львівської ОДА, участь в якій нібито має взяти 2 тисячі студентів. Нечисленність сьогоднішнього пікету Андрій Мудрий пояснив тим, що у студентів зараз – канікули.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України нещодавно прийняв рішення про приєднання Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького до Львівського національного аграрного університету.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*