14.03.2014

Львівських росіян ніхто не чіпав

Через події у Криму, багато жителів Автономної Республіки, заради безпеки своїх родин – емігрують до інших областей України. Зачасту, люди їдуть на Захід, зокрема обирають Львів. Емігранти зупиняються у своїх рідних, або ж винаймають квартири. Ми зустрілися з родиною Харащенків (призвіще та імена змінено), які декілька днів тому із сонячного Партеніту, переїхали до Львова.
Глава сімейства, Микола Анатолійович, каже: « Покинути постійне місце проживання змусив страх. Я працюю у Сімферополя, і кожен день їдучи на роботу, не міг спокійно дивитися на все, що відбувається на вулицях міста. У мене троє дітей, а тому приймаючи таке непросте рішення залишити Крим, я в першу чергу думав про них. І хоча у Львові ми лише кілька днів, тут я і моя сім’я почуваємося у безпеці».
Також ми зустрілися з ще декількома кримськими сім’ями, які нещодавно переїхали до Львова. Вони, як і родина Харащенків, почувають себе добре. Місцеві їм раді. Більше того, будь-якої миті готові допомогти.
Поїздили ми і по місцевим російськомовним школам. Там нам вдалося поспілкуватися з декількома батьками. Ті, запевнили нас – діти навчаються без проблем. Жодних натяків на моральний тиск. Все як і раніше.
І ще декілька слів про навчальний процес. Днями в управлінні освіти міста Кіровограда прийняли рішення, що діти тих сімей, які покинувши Крим зупиняються у Кіровограді, можуть продовжити навчання у тамтешніх школах. Можливо, такий приклад наслідують і львівські чиновники.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*