13.11.2013

Львівський «Електрон» невдовзі подарує українцям перший електробус

Ще в минулому місяці депутати Львівської міської ради ухвалили рішення про закупівлю одного тролейбуса та одного електробуса, який планує виготовити місцевий концерн «Електрон». Це підприємство поки що тільки має намір спроектувати, збудувати, а потім вже представити Україні цей автомобіль. Та вже достеменно відомо, що це автобус, але він працює не на паливі, а на акумуляторах.

Якщо заправка першого обходиться в день 300 гривень, то зарядка електробуса, при тому, що його денний пробіг може бути більшим, коштуватиме 80-90 гривень в день. Це не лише економія палива та коштів, але й зменшення шкідливих викидів в атмосферу. До того справа ще й принципова: львівське підприємство береться випустити перший вітчизняний екземпляр.

Мер міста Андрій Садовий підтвердив закупку електробусу в наступному році, тому що існують певні процедури між виробником та бюджетним фондом міста. Як повідомила прес-служба міської ради, влада має наміри підтримувати місцеве виробництво і надалі закуповувати необхідний для Львова транспортний парк. «Електрон» робить все для того, щоб тримати поставлену планку, збирає воєдино все найкраще, що виготовлено за кордоном і втілює в свою продукцію.

Це не так легко робити, але працівники підприємства вірять в те, що їхні сучасні тролейбуси та автобуси невдовзі будуть їздити європейськими дорогами. Міський голова говорить про якість та комфорт при перевезенні пасажирів. Місцевий бюджет навіть готовий згідно законодавства доплачувати, якщо це потрібно, тому що принципово важливо, щоб вулицями рідного міста їздив громадський транспорт власного виробника. Виступаючи перед громадськістю, Андрій Садовий наголосив, що незважаючи на більш дорогий аеробус (до 4 млн.) відносно тролейбусу (1,9 млн. грн.), в кінцевому результаті ця пропозиція цікавіша і ефективніша.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*