17.02.2014

Львівський бабак пророкує пізню весну

У Львові існує щорічна традиція опівдні на Стрітення будити бабаків, аби ті напророкували строки настання весни. За повір’ям, якщо бабак виходить з нори після сплячки і бачить свою тінь, то він боязко ховається назад. Це може означати тільки те, що зима триватиме ще шість тижнів. Якщо ж тваринка не побачить своєї тіні, то слід очікувати швидкого настання весни.

15 лютого у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі відбулося «Свято бабака», на якому із зимової сплячки пробудили віщуна погоди. Тварину, яка прогнозувала настання пізньої весни в Україні, звали Мишком.

У засобах масової інформації повідомляють, що незадоволений бабак настільки злякався власної тіні, що почав бігати по колу, замість того, щоб ховатися до нори. Коли його нарешті спіймали, то він напророкував, що весна настане лише через шість тижнів.

За словами Ігоря Антаховича, справжню весну ми відчуємо в кінці березня – на початку квітня. Адже, зазвичай тварина веде себе спокійно і така агресивність з її боку проявляється вперше за 5 років.

Директор центру додає, що бабак Мишко впав у сплячку через різке зниження температури ще наприкінці вересня. Тому його сон тривав трохи довше, ніж зазвичай, що відповідним чином вплинуло на поведінку гризуна. Адже частіше за все після пробудження бабаки ще деякий час знаходяться у сонному стані, на відміну від Мишка, який відразу проявив надзвичайну активність.

Львівському віщуну незабаром виповниться 8 років, тому, ймовірно, тваринку відправлять на відпочинок, знайшовши їй не гіршу заміну. Слід відмітити, що прогноз Мишка співпадає з передбаченням Тимка — Харківського бабака, який 1 лютого в Харківської області сповістив всіх про настання холодної та пізньої весни.

Проте інші народні прикмети не віщують затяжної зими. Прикладом можуть стати фазани, котрі уже готові до залицянь. А це передбачає, що прихід весни не за горами. Також Ігор Антахович розповів, що цього року загинули дві самки бабака, у яких під час сплячки повипадали зуби. Звірятам було понад 8 років, що становить приблизно середню тривалість життя тварин цього виду.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*