30.05.2013

Львівські журналісти вирішили нагадати міліціонерам, як треба діяти, коли б’ють представників мас-медіа

28 травня у Львові відбулася акція представників мас-медіа під гаслом «Безпека журналістів: нагадуємо і застерігаємо». Безумовно, що вибір місця заходу був не випадковим. Організатори акції вирішили провести її біля головного управління МВС у місті Львові.

Як стало відомо захід організували представники осередка Незалежної медіа-профспілки України у Львові.

Журналісти вирішили нагадали правоохоронним органам, що саме у вівторок добігає кінця десятиденний термін службового розслідування над міліціонерами, які не втрутилися, коли на їхніх очах жорстоко лупцювали журналістів Влада Соделя та Ольгу Сніцарчук. Це сталося у Києві 18 травня.

Близько 30 представників різноманітних мас-медіа тримали в руках приготовані власноруч плакати та викрикували гасла: «Геть Захарченка!”, «Сьогодні журналісти, а завтра – ви!», «Журналісти – це не мішень!» та інші.

Також активісти профспілок роздавали міліціонерам пам’ятки про те, як власне мають поводити себе правоохоронці, коли до представників ЗМІ застосовують силу.

Не оминула акція і начальника обласної міліції, якому направили листа з проханням провести серед правоохоронців Львівщини роз’яснювальну роботу щодо поводження із журналістами й повідомити про результати мас-медіа не пізніше двох тижнів.

Слід нагадати, що 18 травня під час масових акцій у Києві побили Ольгу Снціарчук, журналістку «5 каналу» та Влада Соделя , фотографа «Комерсанта». Це сталося, коли обоє офіційно були на роботі. Зі свого боку працівники міліції, які були присутні на місці події, ніяких заходів, щоб зупинити нападників не вжили.

Через кілька годин представниками медіа було встановлено особи декількох нападників, а саме Вадима Тітушка. Міліцією було відкрите кримінальне провадження, і взято під арешт Тітушка, проте його було звільнено під заставу в сумі 20 тисяч гривень.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*