06.02.2014

Львівські депутати ухвалили бюджет на 2014 рік

На сьогоднішньому засіданні Львівської міської ради був ухвалений бюджет обласного центру на поточний рік. Згідно з рішенням більшості депутатів, доходи загального фонду досягли позначки 2,911 мільярда гривень, в той час як видатки становлять 3,055 млрд. Та за словами керівника департаменту фінансової політики, ця грошова прогалина незабаром буде заповнена шляхом запозичення бюджету розвитку. Справа у тому, що даний показник не враховується при складанні доходів бюджету, а тому приводу для паніки у профільного управління не має. Принаймні, так стверджує Олег Іщук.

За словами посадовця, за підсумками кожного року у Львові спостерігається зріст бюджету, але це лише у гривнях. Варто лише конвертувати нашу валюту у долари, і ситуація абсолютно змінюється. За показником збільшення бюджету місто лише у минулому році вийшло на рівень, котрий був досягнутий у 2008 р. Занепад місцевого самоврядування Олег Іщук пояснює зменшенням відсотку суми грошей на власні повноваження. Зокрема, із 24% об’єм видатків знизився до показника 18%. Звичайно, такий розвиток подій не може влаштовувати посадовців, тому вони будуть шукати шляхи до вирішення проблеми.

Стосовно казначейства, у роботі якого виникали проблеми в минулому році, прогнози не дуже втішні. Як стверджує головний фінансист міста, станом на сьогоднішній день державний орган винен сім мільйонів гривень видатків. Якщо така ситуація спостерігатиметься і в подальшому, то про виконання бюджету на 2014 рік можна навіть і не мріяти.

Варто зазначити, що документ не був ухвалений в його початковому вигляді. Спеціальна комісія внесла кілька корективів. Зокрема, фахівці вирішили не брати до уваги видатки на премії головним посадовцям Львова. Таке рішення пояснюється тим, що наші чиновники отримують надзвичайно великі фінансові заохочення. Окрім того, комісія направила 2,5 мільйона гривень до резервного фонду. Варто зазначити, що депутати із фракції «УДАР» відмовились підтримувати скасування премії працівникам мерії.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*