24.05.2013

Львівська земля значно дешевша, ніж у сусідніх областях

Львівські чиновники запровадили пільги на землекористування. Їх розмір становить 60%. Тобто, оренда за львівську землю, зважаючи на пільги є нижчою, ніж у містах Східної України.

Нещодавно Львів порівняли з містами західного регіону щодо вартості, а також грошових нарахувань. Місто порівнювалося із Івано-Франківськом, Тернополем, а також з Дніпропетровськом, Харковом, Одесою та Києвом. Незважаючи на високу нормативно-грошову оцінку, а це 470,27 грн, середня вартість у Львові становить 20,83 грн/мкв, тоді як в Івано-Франківську – 27,80 грн у Тернополі ця сума рівна 28,75 грн, а в Донецьку – 32,09 грн. Підприємці цих місць платять більше, хоча їх нормативно-грошова оцінка є нижчою, аніж у Львові.

«Відповідно до чинного законодавства, ставка орендної плати складає від 3 до 12%. Відповідно кожне місто приймає власні ставки. У Львові підприємці працюють за мінімальною ставкою орендної плати, яка становить 3%. Це стосується абсолютно всіх підприємців, окрім об’єктів, які пов’язані з АЗС, МАФами та ринками. Усі інші підприємці платять мінімальну ставку», – зауважив Андрій Павлів, директор департаменту містобудування львівської міської ради.

«Є деякі нарікання, що ми не допомагаємо промисловості. Але ж у Львові за промислові земля орендарі сплачують 11,52 грн. У тому ж Тернополі – 13,72 грн, в Івано-Франківську ця сума складає 13,34 грн, у Донецьку – 15,39 грн, а в Дніпропетровськ вона становить 50,57 грн», – додав А. Павлів.

«Проте подібне відношення негативно впливає на надходження до бюджету Львова. На превеликий жаль, ми не можемо виконувати план і щорічно бюджет міста недоотримує 13-15% коштів. Окрім цього, кожен 10-й підприємець не переукладає угоду за новою грошовою оцінкою, а платить за старою. Також великих проблем завдають великі підприємства які взагалі не сплачують орендну плату. Ми порахували, що сума від підприємців, які взагалі не платять становить 20 млн грн.», – зазначив А. Павлів.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*