26.12.2013

Львівська область планує роботу на майбутній аграрний сезон

Сільськогосподарські виробники Львівської області останні два роки звітують в управління агропромислового розвитку облдержадміністрації про намолот зерна в мільйон тонн. На днях заступник директора департаменту агророзвитку Львівської ОДА Роман Верещинський скликав представників громадських організацій та місцевих ЗМІ для звіту щодо справ у галузі.

Він розповів про те, що регіон має в розпорядженні 2% орних земель, придатних до аграрного використання. На цих сільськогосподарських угіддях область виробляє 4% продукції від загальноукраїнського обсягу. 70% вирощується в індивідуальних господарствах. Регіональна влада зацікавлена в підтримці і розвитку агропромислового комплексу, який дав 30% с/г продуктів. Цей бізнес має потребу в інноваційних технологіях, влиття інвестицій і, взагалі, активізації роботи в даному напрямку.

Проаналізувавши досягнення минулого року, Роман Верещинський сподівається, що 2014 рік для аграріїв Львівщини також буде успішним. Показники урожаю зернових культур свідчать про те, що спеціалісти-аграрії знаходяться на вірному шляху, застосовуючи новітні технології в сільському господарстві. Невеликими темпами, але все ж таки зростає кількість великої рогатої худоби. Населення прагне повернути її в свої господарства та наздогнати втрачені можливості, коли невигідно було її дотримувати. Така ж ситуація і з плодово-ягідними культурами. Все залежить від того, наскільки буде ефективною державна підтримка сільських виробників. Такою ж буде і віддача.

Керівник управління агропромислового розвитку повідомив, якщо виробництво зернових культур в минулому році піднялося на 11%, то у вирощуванні картоплі відзначається падіння на 15%. Невтішні справи і в цукровій галузі, де продукту було виготовлено на 100 тисяч тонн менше. Львівська область готується до нового трудового сезону. За сприятливих умов очікуються позитивні результати роботи.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*