31.07.2013

Львів – один із кращих міст України для життя

Вже всьоме журналом «Фокус» було опубліковано рейтинг 50-ти найкращих міст України для життя. Перше місце цього року дісталось місту Вінниця. Далі йдуть Київ, Івано-Франківськ та Чернівці. Кінець першої п’ятірки твердо замикає Львів.

Оцінювання міст відбувалось за різними критеріями. Вінниці не вдалося дістати максимальні бали по жодній із оцінюваних категорій, але у підсумку за більшістю із них місто показало результати близькі до максимальних.

У Вінниці народжуваність переважає над кількістю смертей, відповідно зберігається високий приріст населення. До того ж люди практично не виїжджають на заробітки. Ділова активність у місті висока і, як наслідок, низький рівень безробіття серед працездатного населення. Також у Вінниці показники рівня екології та вартості нерухомості кращі за відповідні показники нашої столиці.

Київ посів друге місце у рейтингу. Переваги перед іншими містами виявились у наступних категоріях: висока середня заробітна плата на одного мешканця, один із найнижчих рівнів безробіття у країні, високі показники ділової активності, туризму, інфраструктури. Низькі показники Київ одержав за екологічну ситуацію, вартість нерухомості, рівень злочинності.

Третє місце дісталось Івано-Франківську. Саме це місто відзначилось найнижчим рівнем злочинності, найвищими показниками екологічної ситуації та забезпеченості медичними послугами.

Чернівці, що на четвертій сходинці теж мають сприятливу міграційну картину, інфраструктуру і забезпеченість медичними послугами. Проте слабким місцем є співвідношення середньої заробітної плати відповідно до вартості нерухомості.

Завершує п’ятірку рейтингу місто Лева, у якого спостерігались високі результати у культурі, діловій активності, вищій освіті, інфраструктурі і рівні забезпечення медичними послугами. Найвищий бал Львів отримав за туристичну привабливість і зараз він є одним із найбажаніших міст для туристів.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*