10.03.2013

«Країна юних майстрів»

На Всеукраїнській виставці дитячої творчості експонувалися творчі роботи школярів Львівщини «Країна юних майстрів». У м. Києві в рамках відзначення Року дитячої творчості відбулась ІІІ Всеукраїнська виставка-звіт дитячої творчості «Країна майстрів». Участь у даному заході взяв Президент України Віктор Янукович, Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник, а також інші високопосадовці.

Вже третій рік поспіль Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України організовує Всеукраїнську виставку-звіт дитячої творчості «Країна майстрів». До участі у виставці запрошуються вихованці позашкільних навчальних закладів – переможці та призери всеукраїнських і міжнародних заходів.

Світлана Книшик заступник директора департаменту з питань освіти, науки, сім′ї та молоді облдержадміністрації очолила делегацію зі Львівщини.

Участь у виставці з дослідницько-експерементального напряму позашкільної освіти взяли вихованці обласної Малої академії наук: учениця 10 спеціалізованої школи «Надія» м. Львова Оліферчук Богдана, учень НВК «Школа-гімназія «Галицька» м. Львова Рибчинський Нестор-Миколай, учениця НВК «Школа-колегіум» №3 м. Червонограда Фіялковська Діана.

Вихованці Львівської обласної Малої академії наук представляли свої роботи у місті Науки у формі стендових та відео презентацій.

На виставці також були представлені роботи вихованців Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Зокрема, з декоративно-прикладного напряму позашкільної освіти продемонстровано роботи цього обласного центру (гурток на базі Глинянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Золочівського району), а також Олеського будинку дитячої та юнацької творчості Буського району; з художньо-естетичного напряму – роботи вихованців Сокольської станції юних техніків.

Вишиті ікони, рушники, салфетки, скатертини, листівки, вишиту карту Львівської області, вироби з дерева, вироби з ізониткою, картини з підручного матеріалу, вироби техніками «квілінг» та макраме, прикраси з бісеру, оригінальні ялинкові прикраси продемонстрував обласний Центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді. Крім цього вихованки гуртка «Українська вишивка» Роксолана Теодоровська і Вікторія Ониськів (учениці Піддністрянського НВК Жидачівського району) під керівництвом народної майстрині Людмили Зубрицької провели майстер-клас із народної вишивки, показали техніку вишивання рослинних і геометричних орнаментів, вишивання ізониткою, оздоблення вишитих виробів мережкою.

Президент України Віктор Янукович оглядаючи «Місто мандрівників» (туристсько-краєзнавчий напрям виставки), зацікавився експозиціями Львівщини і Донеччини, які демонстрували вироби народної вишивки, виготовлені дітьми, і були розташовані поруч як підтвердження єдності нашої країни. Віктор Янукович відзначив різноманіття та багатство дитячої творчості, таланти юних майстрів цих регіонів і залишився задоволений побаченим.

Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника виставка Львівщини також зацікавила. Він спостерігав за майстер-класом із народної вишивки і бісероплетіння, спілкувався з вихованцями гуртка та членами делегації. Підводячи підсумки виставки перед учасниками, представниками місцевих органів державної влади, керівниками органами управління освітою, Міністр освіти і науки, молоді та спорту України підкреслив думку, котра пролунала від представників Львівської делегації, що Інтернет і телебачення не витісняють інтерес дітей до народного мистецтва, а джерельце дитячої цікавості і бажання навчатися чогось нового ніколи не пересихає.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*