22.10.2013

Казначейство блокує кошти

У дитячій лікарні на вулиці Орлика не довго раділи новому японському рентген апарату. Він і досі чекає в коробках. Вже другий місяць казначейство не проплачує 1,5 млн. грн. за техніку. Поки що користуються старим раритетом. Рентген знімки хворим дітям доводиться чекати по годині, новий апарат робить це миттєво.

Медики переживають, якщо гроші і далі будуть затримувати, то новий рентген можуть забрати. Є багато бажаючих по Україні придбати цей апарат, і не виключена можливість, якщо процес проплати коштів буде і далі затягуватись, то апарат просто заберуть.

Проте це не єдина проблема медиків. Так, в дитячій лікарні казна від липня не видає грошей на бензин для швидкої, у пральні немає порошку. Постачальники не хочуть давати в борг, як колись. За останні місяці ситуація вкрай загострилась – львівським медичним працівникам казначейство заборгувало понад 2 млн. грн.

— Це означає, що в закладах охорони здоров’я сьогодні фактично героїчними зусиллями домовляюся з виконавцями робіт, вивіз сміття, виконання поточних ремонтів, придбання якихось необхідних речей. Все це береться в борг, щоб заклад міг функціонувати. Але це можливо до пори до часу. На деякому етапі нам починають відмовляти, — розповідає ситуацію начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Якщо медикам казначейство блокує гроші для нового обладнання та пального для швидких, то у культурі недофінансовані фестивалі та спільні міжнародні проекти.

Гроші з двох грантів для реконструкції та ремонту Шевченківського гаю від Норвегії та ЮНЕСКО та 392 тисячі у казначействі вже другий місяць. Також біля двох сотень тисяч музей заборгував охоронцям.

З березня місяця кошти перераховують, але вони, на жаль, лежать у казначействі, а казначейство їх далі не проводить. До сьогоднішнього часу ця сума складає 149 тисяч гривень. Але охорона працює, виконує свої обов’язки згідно угоди, та кошти на їхні рахунки не надходять.

Загалом львівським закладам культури казначейство не виплачує майже 2 млн. грн. Театри є не на повному бюджетному утриманні, а на фінансовій підтримці. Тобто казначейство чомусь рахує зарплату установ, які є на фінансовій підтримці не пріоритетно. І дуже часто затримує.

Театру Воскресіння за проведення різних заходів, і фестивалів в тому числі ще 2012 року, як і форуму видавців, яким все оплатили, жодна сума не пройшла через казначейство. А вони мають зобов’язання перед готелями, перед ресторанами.

Бюджетники ще зараз працюють, але побоюються, що в якийсь момент усе може зупинитись. Постачальники та кредитори будуть подавати до суду, щоб нарешті отримати свої гроші.

2 комментария

  1. Павло Косуляк

    Чи ми колись доживемо до того часу, коли на все вистачатиме коштів?

  2. Лілія Гулик

    Коли посадовці крадуть у дітей і у хворих, то це останє, що вони повинні робити в цьому житті. Ганьба!

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*