21.09.2013

Кажани залітають до Львівських квартир

На вулиці похолодало, проте не всі кажани полетіли на південь зимувати. Ті, що залишились, намагаються знайти прихисток в будинках, ущелинах та вентиляційних комунікаціях. Навіть відомо про 5 випадків, коли вони залітали до львівських квартир.

Люди з центру захисту кажанів радять громадянам, якщо кажан потрапив до них у квартиру, не ловити його руками. Потрібно дочекатись, щоб він сів на якусь поверхню, і обережно його ув’язнити. Це потрібно робити, одягнувши товсті рукавиці. Наблизитись до кажана, обережно його взяти та посадити до коробки. Або можна використати коробку від взуття, легко накрити нею тваринку. Коли кажан опиниться замкнутий у коробці, і це відбулось влітку, то треба звільнити його. Але якщо така пригода трапилась в холодну пору року (восени, взимку чи ранньою весною), то тваринку не можна випускати, бо вона може загинути на вулиці.

Ні в якому випадку не можна ловити літаючого кажана, оскільки він може залетіти у важкодоступний куток і там надовго засісти, або що ще гірше — можна випадково його поранити.

Кажани можуть зимувати при стабільній температурі +3, +5.

Отже, якщо у людини, яка зіткнулась з такою ситуацією, є можливість – то можна кажана в коробці поставити до холодильника. Проте холодильник повинен бути без краплинної системи відтаювання або функції «no frost».

Якщо тваринку не збираєтесь залишати в себе перезимувати, обов’язково повідомте до Українського центру захисту кажанів.

На південь летять не всі кажани, а тільки половина видів. Кажани тих видів, що зареєстровані в Україні, занесені в Червону книгу.

Кажани відносяться до групи ссавців аборигенної фауни, і єдині, які активно використовують для свого житла різноманітні інженерні та архітектурні споруди.

Звично стало їх бачити у місті, а також бувають випадки, коли кажани потрапляють у помешкання людей.

У Львові зареєстровано 18 видів кажанів, 12 видів з яких живуть тут взимку, а 16 влітку.

2 комментария

  1. Европеец

    Летучим мышам лучше не попадаться на глазам, эти грызуны очень опасные, бывали очень печальные случаи

  2. Яків Яремчук

    Потрібно просто зачиняти шибку та двері, і ніякі кажани не турбуватимуть вас

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*