28.02.2014

Фаріон проти російської мови

Ірина Фаріон, народний депутат від ВО «Свобода», висловила свою думку щодо використання російської мови на заході України журналісту видання «Галицька правда». Нагадаємо, що мешканці Львову на знак солідарності та підтримки міст Сходу, оголосили акцію, під час якої вони розмовляють російською мовою. Журналісти зробили телефонний дзвінок до пані Фаріон та російською мовою висловили прохання прокоментувати такий захід. Однак народний депутат спочатку зробила вигляд, що не розчула прохання, а потім заявила, що не розуміє російської мови.

Також Ірина Дмитрівна продемонструвала своє знання іноземної мови, прохаючи декілька разів на англійській мові, щоб запитання повторили. Закінчилася розмова тим, що Фаріон поклала слухавку. Через деякий час журналісти зробили повторний дзвінок і вже українською мовою попросили депутата надати свої коментарі з цього приводу. Ірина Дмитрівна вважає, що кожний незалежний українець має радіти, що закон Ківалова-Колісниченка був скасований Верховною Радою.

Також вона порадила народу активніше вести боротьбу із українофобією, яка існує на території держави. Хочемо нагадати, що цими днями одне з львівських видавництв оголосило про своє рішення видати першу за все своє існування книжку російською мовою. Обумовлене це тим, що вони вважають рішення про скасування закону Ківалова-Колісниченка необдуманим, поспішним, та таким, що неодмінно розпалить в Україні новий скандал.

Дивно, але львівська інтелігенція також виступила проти скасування російської мови. Вона висунула вимогу до Верховної Ради та в.о. Президента України схаменутися та проводити культурну і мовну політику зважено та обережно. Під зверненням залишили свої підписи Ігор Калинець, Іван Вакарчук, Юрій Шухевич, Звенислава Калинець, Роман Іваничук, Тарас Возняк та Наталія Іваничук. А на вулицях Львову в ці дні все частіше можна почути розмови російською мовою.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*