30.09.2013

Деталі жахливого зґвалтування на Львівщині

Іванна Танчук, 17-річна сирота з Дрогобича, яка після групового згвалтування в ніч на 12 серпня викинулася з вікна п’ятого поверху, до цих пір знаходиться в одній з львівських лікарень.

Нещодавно вона перенесла складну операцію на хребті. Вдень і вночі за нею доглядає 60-річна бабуся Ольга. Лежить дівчина в одномісній палаті «для ветеранів війни та репресованих», умови в тісній кімнатці далекі від хороших: обдерті стіни і старі розбиті меблі. Однак на догляд лікарів, за словами пацієнтки, гріх скаржитися.

«Іванку постійно мучать страшні болі. Вона ночами не може спати, плаче, кричить, молиться, терпить, але ніщо не може заспокоїти онучку, — розповідає бабуся, — на ноги поки не встає, їсть тільки по-трохи, щось ріденьке і легке, змарніла вся, я дивитися не можу на це — серце розривається. А хто за нею буде доглядати крім мене, адже і памперс потрібно поміняти, і перевернути, вже пролежні намічаються», — плаче жінка.

Незважаючи на болі, які все ще мучать Іванну, вона погодилася зустрітися з «Сегодня» і вперше публічно розповісти про те, що трапилося, сподіваючись, що її кривдники понесуть покарання.

«Все почалося в п’ятницю, 9 серпня, — розповіла нам Іванна, — я жила одна на знімній квартирі. У той день до мене прийшли друзі мого брата. Ми були давно знайомі, і я не відчувала небезпеки. Хлопці принесли випивку, пригостили мене енергетиком. Я сподівалася, що вечір затягнеться ненадовго, але гості увійшли у смак. Потім один з них, Віталік П., почав до мене приставати. А коли я відмовила, зґвалтував. Інші були на кухні. Вигнати напівп’яних гостей я не змогла, і вони просиділи в моїй квартирі до самого ранку», — каже Іванна.

У суботу вдень, за її словами, хлопці прийшли знову, і ще один друг брата, Андрій П., нібито жартома, відібрав у неї ключі. «Я два дні сиділа вдома — чекала, що вони ключі принесуть, адже ми ж друзі. У неділю, о дев’ятій вечора хлопці повернулися — Андрій і ще двоє, Богдан Ш. і Віталій К. Прийшли з випивкою, але я виливала горілку у вікно і чекала, що вони підуть», — каже Іванка. У годину ночі вони пішли, але ключі забрали з собою.

Як каже дівчина, вона думала, що вранці їм набридне жарт з ключами, і вони їх повернуть. Але в половині другого, тієї ж ночі, 12 серпня, вони нагрянули знову. Заходили по одному. Спочатку, за словами Іванни, її зґвалтував Андрій П. «Він похвалився, що мене не першу ґвалтує — мовляв, у мене була дівка, якій я пригрозив пістолетом, щоб «не ламалася, так що і ти будь обережною», — згадує Іванна. За ним прийшов Віталік К. «Я думала, що він абсолютно нешкідливий, хороший хлопець, ми були добре знайомі. Спочатку він мене заспокоював, шкодував, а потім йому в голову щось «стрельнуло», і він зробив те ж саме, що і його друг», — каже Іванна.

Третім ґвалтівником, стверджує Іванна в ту ніч був Богдан Ш., який, за словами потерпілої, знущався над нею більше всіх. «Коли все підходило до кінця, я подумала, що не зможу це пережити і щось з собою зроблю», — зізналася наша співрозмовниця.

Ґвалтівники залишили своїй жертві ключі, але попередили, що обов’язково повернуться. «Я дуже їх боялася. Єдина думка, яка була в моїй голові — покінчити з собою. Я прибрала той бардак, що вони зробили, і вийшла з дому. Недовго блукаючи, я знайшла квартиру, де робили ремонт і зняли вхідні двері. Увійшла туди і викинулася з вікна», — розповіла Іванка.

Вистрибнула дівчина з п’ятого поверху і дивом вижила. Прийшовши в себе в реанімації Дрогобицької лікарні, розповідати про пригоду знайомим і міліції одразу сирота побоялася. «Розповіла, коли лікарі налякали, що за спробу суїциду можуть відправити на лікування в «психушку», — зізналася вона. За її словами, батьки її кривдників, жителі Дрогобича та сусіднього села Лишня, не раз пропонували гроші, щоб зам’яти справу. Але ні Іванна, ні її бабуся не погодилися — злочинці повинні сидіти у в’язниці, щоб уникнути інших жертв.

Виписати Іванну лікарі обіцяють через два місяці. Медики сподіваються, що зможуть поставити дівчину на ноги, і вона зможе жити повноцінним життям. Сама ж Івана, яка була відмінницею, мріє повернутися в рідний коледж «Нафти і газу» в Дрогобичі та продовжити навчання.

2 комментария

  1. Николай Прищепа

    Негодяи, искалечили девочке только что начинающуюся жизнь

  2. Ренат Микишин

    Хотілося б, щоб у цієї дівчинки були справжні друзі, які її повинні підтримати.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*