03.11.2013

Деталі з отруєнням людей на Львівщині

Львівська санепідемстанція визначила суму штрафу за отруєння людей курами-гриль в 425 гривень штрафу через те, що працівники порушили технологію їх приготування.

На кінець жовтня кількість людей, які отруїлись, виросла до 35 осіб.

Серед постраждалих виявилися не тільки жителі області, а й мешканці інших областей. Четверо пацієнтів у Самборі, двоє на Хмельниччині та один на Волині.

Один працівник супермаркету «Арсен» розповів, що раніше протермінований товар повертали виробнику, а зараз продають усе, і навіть зіпсоване та позеленіле. Кури, в яких підходив термін придатності відмивали від слизі в оцті та маринували. Після доби, проведеної в маринаді, вони йшли на гриль.

Крім того були зафіксовані порушення в технології приготування: в магазині не було приладів по вимірюванню температури всередині тушки. Це означає, що могла бути недостатня термічна обробка курей, при якій сальмонелла не вмирає. Нагадаємо, що температура, при якій вмирає сальмонелла 86 градусів по Цельсію. В деяких пацієнтів був виявлений збудник сальмонелли після вживання курей, куплених в одному із супермаркетів «Арсен».

Чистоту продукції перевіряє санстанція. Таку перевірку проводять раз у три роки, і перед перевіркою підприємство попереджають за десять днів до перевірки.

Головний лікар обласної СЕС Роман Павлів розповідає, що у їхніх повноваженнях є тільки адміністративні стягнення у вигляді штрафів, заборони реалізації того чи іншого виду продукту харчування і через суд припинення функціонування даного об’єкту.

Цьогорічні збитки через неякісний товар торгові підприємства Львова компенсували 10 покупцям.

Деякі поради у виборі продуктів у магазинах: при купівлі курей-гриль потрібно звертати увагу на колір соку, який з них виділяється. Якщо він рожевого кольору, то курка не дожарена. На це також вказує висока вологість курки.

1 ком.

  1. Оксана Корнієнко

    Зафіксували, перевірили. Це все загальні фрази, а когось наказали?

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*