31.03.2014

День народження головного вокзалу Львову

Днями головному Львівському залізничному вокзалу виповнюється 110 років. Його будівництво було проведене за проектом львівського архітектора та професора Промислової школи Владислава Садловського. 26 березня 1904 року будівля за його проектом була здана в експлуатацію. Відразу новеньку споруду почали називати місцевим дивом. На будівництво головного залізничного вокзалу знадобилося лише два роки після рішення, що було прийняте у Відні. Львовознавець Петро Радковець розповідає, що спочатку планували звести будівлю головного львівського вокзалу побіля церкви Анни, трохи ближче до центру міста.

Але з приводу деяких обставин, місце розташування довелося змінити. Як виявилося пізніше, це було вдалим рішенням, оскільки в результаті лінія залізниці майже точно повторює вододільну лінію, що є досить зручним. Пан Радковець розповідає, що у Львові ця споруда була самою найгарнішою. Один із путівників з Польщі казав, що для того, щоб стати свідком дива, треба відвідати головний залізничний вокзал Львову. Споруджуючи цю будівлю, були втілені найкращі досягнення того часу: вентиляцію, електричне освітлення, центральне опалення, найперші в країні матричні годинники та ліфти. Одним із найбільших див відвідувачі вважали ажурне перекриття перонів, що світилося вночі завдяки тому, що на ньому було нанесена спеціальна емульсія.

Пан Радковець наголошує, що у той час залізничним транспортом до Львову прибували усі найповажніші делегації, саме тому значна частина приміщень була виділена та об лаштована спеціально для їх зустрічей. Пасажири, прибувши до міста, входили до центрального вестибюлю вокзалу, який у той же час був операційною залою. Зліва та справа розташовувалися каси в залежності від класів. Нажаль, з того часу у зовнішньому вигляді будівлі багато чого змінилося, а саме, був добудований ще один поверх та змінили центральний вхід. Не дивлячись на це, вокзал назавжди залишиться візитною карткою Львову.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*