13.08.2013

Чи довго протримається сильна спека на Львівщині

У Львівській області, як і по всій Україні вже кілька днів стоїть сильна спека. Температура повітря досягає 35 градусів, а якщо її помножити на підвищену вологість у регіоні, то виходить справжня парилка.

Крім того, у Львівській, Волинській, Тернопільській, Закарпатській та Чернівецькій областях оголошена пожежна небезпека п’ятого класу. За даними ГСЧС, минулої доби тільки на Львівщині спалахнуло дев’ять пожеж під дією високої температури повітря.

Але, крім сильної спеки, столиця Галичини отримала сьогодні ще один удар. «У зв’язку з аварійною ситуацією на магістральних водопроводах (« Винники — Довга »,« Винники-Кривчиці »та заміною аварійної ділянки на водогоні« Малечковичі-Львів), спальний район Сихів, частина Личаківського району, передмістя Винники, а також села Малечковичі, Сокільники та Солонка на весь день залишаться без води », — повідомляє прес-служба Львівської міськради.

Самі львів’яни даний літнє пекло сприймають з гумором. Як розповів «Сьогодні» Віталій Цап, завгосп одного з львівських держустанов: «У нас в офісі неможливо витримати, от і бігаємо, то на морозиво, то за мінералкою. Всі двері і вікна відкриті навстіж, протяги немислимі. У нас, звичайно, є п’ять кондиціонерів на 50 службовців, але тільки 350 гривень для підключення хоча б одного — немає. Однак, наші кмітливі співробітники, у кого вікна виходять на південь, обклеюють вікна харчовою фольгою, кажуть, трохи допомагає ».

Львів’янка Галина Писарчук поділилася з нами досвідом, як можна врятуватися від спеки при мінімумі засобів: «Весь день я працюю на дому, біля комп’ютера, кондиціонера немає, а спека немислима. Вночі ми ховаємося під вологими простирадлами, які до ранку висихають. А вдень, все просто: мінімум одягу, відро з холодною водою біля робочого столу, по можливості, бігаю в душ. Благо, що мені не доводитися їздити в маршрутках — там дійсно пекло: натовп народу, всі спітнілі, дихати нічим і набагато спекотніше, ніж на вулиці ».

Як стверджують у Львівському Гідрометцентрі, ці дні будуть найспекотнішими днями цього літа (35-37 градусів тепла). Така спека пробуде до 10 серпня, а далі очікується зменшення температури до 23-28 градусів, можливі опади.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*