06.12.2014

Chevron замість сланцевого газу «тягне гуму», а Eni відклала роботи з його видобування на Львівщині

Компанія Chevron не поспішає підписувати угоду, згідно з яким на Львівщині мають розгорнутися роботи з видобутку сланцевого газу.

Кабінет міністрів вислав лист компанії Chevron з виконання робіт по підписанню операційної угоди ще 17 листопада і тепер вимагає пояснень затягування підписання такої важливої для нашої країни угоди.

«Chevron має дати відповідь протягом тридцяти днів. Тільки після цього ми зможемо реально оцінити, наскільки важливим цей проект є для Chevron », — розповів Ярослав Климович, який займає посаду голови НАК » Надра України».

Нагадаємо, що угода підписана з Chevron ще в листопаді минулого року. Протягом 2014-го обидві сторони повинні були виконати обумовлені умови.

«Україна створила законодавчу базу, ухвалила зміни до Податкового кодексу і виконала інші умови. «Надра Олеська» і «Надра України» активно вели підготовку відповідно до операційної угоди, але Chevron все тягне час. Навіть неодноразові зустрічі з представниками цієї компанії нічого не дали », — говорить Климович.

Chevron отримав спецдозвіл на одну з найбільших за площею ділянок (6324 км кв.), Який триває від Львівської до Чернівецької області. Аналогічні умови в Україні не отримало жодне інше підприємство. Все, що знаходиться в надрах на глибині до шести тисяч метрів (сланцевий і супутній газ, метан) може отримати Chevron, тому логіка в затягуванні не простежується.

А тим часом італійська Eni повідомила, що сланцевий газ на Львівщині вона почне видобувати тільки у 2016 році.

У своєму інтерв’ю Климович повідомив, що компанія планує відкласти реалізацію проекту на кінець майбутнього року. «Я намагаюся пояснити їм, що українська територія багата на корисні копалини. Вони мають ліцензію, а хочуть перенести початок робіт, аргументуючи незрозумілими несприятливими умовами. Я їм сказав: Як що не хочете працювати, відмовтеся, ми пошукаємо того, хто почне роботи швидше або ж запропонуйте інший варіант ».

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*