25.03.2015

Чергові витрати за газ на плечі українців.

Українці, це такі люди, котрих дуже тяжко чимось здивувати. Нам здається, що ми вже звикли до всього. Тому таку «Радісну новину», як підняття тарифів на газ ми почувши навіть не дивуємось. Заплановане подорожчання відбудеться вже найближчими днями, а саме з 1-го квітня поточного року. Ціна та тарифікація буде діяти наступним чином, для тих, хто зможе вкластись в норму 200 куб. м. ціна складе половину повної вартості, а саме 3600 грн за 1000 куб м, для тих, хто перевищить дану норму, а також для тих, хто використовує його лише для приготування їжі буде діяти повний тариф, тобто 7188 грн за 1000 куб м.

Зі слів Дмитра Вовка, який тимчасово є в.о. голови Національної комісії з регулювання ринку ел. енергії та ком. послуг стало відомо, що вже багато років поспіль населення сплачувало лише 10 % реальної вартості газу, а решту 90% покривала держава. Саме це не давало змогу збільшувати видобуток власного газу, а також не давало розробляти нові місця. Тепер, після збільшення інвестицій вдасться за термін приблизно в 5 років повністю відмовитись від використання Російського газу.

Також високо посадовець зазначив, що для тих, хто потребує цього, будуть діяти субсидії за так званою спрощеною схемою, і вони матимуть адресний характер. Крім того, він зазначив, що зміна тарифів призведе до того, що галузь стане більш прозорою.

Після прочитаного в нормальної людини прочинають з’являтись питання:

Яким це чином підняття впливає на зменшення рівня корупції.

І чому уряд намагається встановити «ринкову ціну», адже ринок представляє з себе мінімум двох постачальників товару серед яких споживач має право обирати більш привабливу ціну та порівнювати якість. Насправді ж ми знаємо, що в пересічного громадянина вибору постачальника блакитного палива немає, до нас до дому приходе тільки одна труба. Про який ринок взагалі йде мова?

Складається таке враження що нас вкотре дурять. Враховуючи попередній досвід населення, який населення має від початку самої незалежності, це не дивно. Знову всі витрати (навіть як що припустити, що вони справжні) лягають на плечі пересічного громадянина але ні як не на плечі українського олігархіату. Адже при споживанні населенням 17 млрд куб. метрів газу видобуток складає близько 18 млрд куб. метрів власного газу. Це реальні доступні всім цифри, тобто власного газу для потреб населення вистачило б, його не стало б для промисловості, для якої газ продавався б той, що завозиться з за кордону. Промисловість платила б за нього дорожче ніж газ обходився населенню. В свою чергу це збільшило б кількість вільних коштів у пересічних громадян, і в свою чергу призвело б до збільшення купівлі товару, чим стимулювало б промисловість та виробництво. А так, це нагадує ті часи, коли один з багатіїв з Донбасу весь дешевий власний газ відправляв на свої підприємства, а населення купляло дорогий закордонний газ.

Виникає таке питання: а може нічого й не змінилось, може ті самі «кукловоди» й далі смикають за мотузки?

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*