15.05.2013

Археологи розкопають центр Львова

Вже цього тижня археологи розпочнуть дослідження на площі Міцкевича у Львові. За півроку науковці НДЦ «Рятівна археологічна служба» планують вивчити земельну ділянку загальною площею в790 м2. Замовником робіт виступило ТОВ «Центр розвитку нерухомості».

– Ця ділянка Львова, одна з тих ділянок, які залишилися доступними для проведення археологічних досліджень, так як вона поки що незабудована. А для археологів це нейморівний шанс знайти й задокументувати ті сторінки історії міста, про які раніше ніхто нічого не знав. Ділянка, яка зацікавила археологів знаходиться в межах території, яка входить до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Всі ми маємо надію знайти рештки забудови давньоруського міста Львова, а також матеріали, які підтвердять, що на цих територіях існувало міське поселення. І жило воно ще до того, як з’явилися перші писемні згадки. За попередніми даними, глибина розкопів досягне п’яти метрів, а подекуди і більше, – розповів Олег Осаульчук, директор НДЦ «Рятівна археологічна служба».

Однією з головних задач археологів є проведення комплексного археологічно-архітектурного дослідження на ділянці. Цього року основні дослідження зведуться до вивчення культурного шару ділянки, обстеження археологічно-архітектурних решток, археологічних об’єктів та фундаменту житлового будинку, побудованого у 1839 році, який на разі є пам’яткою архітектури.

– Звіт повинен лежати на столі замовника до кінця квітня 2014 року. Також ми повинні підготувати підсумки досліджень і рекомендації, щодо робіт, які можна робити на досліджуваній ділянці. Відповідно до знайдених матеріалів та давніх конструкцій, їх стану та культурної цінності, можна буде вирішити, що необхідно зберегти та відправити до музею, – розповів Олег Осаульчук.

Слід нагадати, що у 2005-2006 роках фахівцями ЛКП «Архітектурно-археологічна служба Львова» на цій самій ділянці вже проводилися дослідження. Тоді працівникам вдалося знайти залишки середньовічного муру, кілька криниць та деякі рештки дерев’яних конструкцій

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*