20.11.2013

Акція анонімного безкоштовного обстеження на виявлення ВІЛ-інфекції

Львівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом проводить акцію по пропаганді здорового способу життя та надання інформації по розповсюдженню ВІЛ-інфекції. Медичні працівники занепокоєнні зростанням захворюваності, яка в цьому році піднялася майже на 17%. СНІД вважається дуже важкою інфекційною небезпекою: організм людини, вражений хворобою, стає абсолютно незахищеним перед будь-якими іншими недугами. За неповний 2013 рік 274 жителя Львівщини при обстеженні отримали діагноз ВІЛ-інфікованих. Вражає кількість хворих, які перебувають на обліку. Під постійним контролем та обстеженням знаходяться 2456 пацієнти. Серед них 260 ВІЛ-позитивних дітей різного віку.

Епідемія не лише поширюється регіоном, а й забирає життя людей. Перевищені допустимі показники в Червонограді, Стрию, Львові, Бориславі. Хворі гинуть в основному від туберкульозу та вживання смертельної дози наркотиків. Вже в цьому році померло 55 осіб , в основному це молодь віком від 20 до 40 років.

Головний лікар Центру Мар’яна Служинська рекомендує всім, хто знаходиться в групі ризику захворювання, невідкладно пройти обстеження. Серед таких молоді люди, які мали хаотичні статеві акти або робили ін’єкційне введення наркотиків. Найстрашніше те, що людина не відразу виявляє в себе симптоми інфекції, навіть живе з нею декілька років. Коли невідворотна хвороба приводить до лікарів, то буває вже занадто пізно.

Департамент охорони здоров’я при міській раді закликає населення проявити свідомість і скористуватись безкоштовним анонімним тестуванням. Кабінети «Довіри» та пункти виявлення інфекційних захворювань чекають бажаючих перевірити стан свого здоров’я. Будь-яка поліклініка за місцем проживання надасть інформацію про знаходження львівських кабінетів по анонімному обстеженню.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*