15.04.2013

80-річчя Юрія Шухевича львів’яни відзначили в «Тюрмі на Лонцького»

14 квітня у Національному музеї «Тюрма на Лонцького» відбувся ювілейний вечір, присвячений 80-річчю з дня народження політв’язня комуністичного режиму Юрія Шухевича. Ювіляр із сарказмом привітав гостей: „Ви вітаєте мене у місці, де я провів не один рік свого життя. Перший термін ув’язнення я відсидів саме тут”.

На ці слова Руслан Забілий — генеральний директор музею відповів, що колись давно у цьму приміщенні Юрія Шухевича зустрічали кайдани і клацання величезних замків. Однак тепер, коли України стала незалежною його вітають шквальними оплесками.

Під час святкування ювіляра вітали люди, які знали його у різні періоди життя. „Скільки я Вас памятаю, Ви завжди були для мене героєм”, — сказала колишній політв’язень Ольга Ільків. Від себе додала і Віра Ляяскаовська — депутат Львівської міськради: „ До Вас, Юрію Романовичу, тягнуться не тільки ті люди, які на власні очі бачили страхіття концтаборів, а й ті громадяни, які сьогодні очолюють посади тих осіб, які у минулі часи катували людей”.

Також Юрія Шухевича привітали політичні та громадські діячі Богдан Гориня, Степан Хмара та письменник Євген Сверстюк. Хоча особисто вони не змогли прийти на ювілейний вечір, однак їх відеопривітання було доволі емоціним.

„Я вдячний всим людям, які прийшли до мене. Я радий знову зустрітись зі своїми одноклассниками і з тими людьми, з якими я ділив одну камеру, радий побачити тих, з ким я працював після звільнення, з утворював Українську міжпартійну асамблею. Роки на волі виявилися для мене не легшими. Однак демократія наділила мене новими силами”, — сказав зворушений Юрій Шухевич.

Нагадаємо, на засіданні Львівської облради, яке відбулося 2 квітня Юрія Шухевича відзначили як Героя України.

Додамо, ще 5 березня цього року у с. Білогорща було проведено урочисте зібрання, присвячене вшануванню пам’яті Романа Шухевича. Тоді Юрій Шухевич сказав: „Сьогодні ми разом молимося, відвудеємо церкви, приходимо на віча, говоримо про свій патріотизм і про відданість нашій країні, а потім забуваємо про все це. Серця сучасників закам’яніли”.

1 ком.

  1. Геннадій Родіонов

    Щоб не казали, а Шухевич є нашим героєм, і хай тільки хтось щось скаже проти цього. Через комуністів йому та нашому народові довелось чимало пережити

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*